Záložky

č.ž. 100282324

05.05.2019

Chvilka s němčinou

Při povídání si děti procvičují i jemnou motoriku, barvy... Je toho spousta a jsme rádi, že se vždycky těší.

05.05.2019

Čarodějnice 30. 4. 2019

Oslava pálení čarodějnic se vyvedla. Děti se nám přeměnily na čarodějnice a čaroděje, pobavily se různými zapeklitými úkoly a nakreslily své kolegyně-čarodějnice, kterými jsme si vyzdobili nástěnku v šatně. Počasí nám přálo a čarodějnické dopoledne jsme zakončili upálením Rampušačky, Morany...

28.04.2019

Exkurze ,,Od zrna k chlebu" - 16.4.2019

Výlet do Kottmarsdorfu byl velmi zajímavý. Stojí tady starobylý mlýn, kam jsme šli na prohlídku. Dozvěděli jsme se, jak se zrní dříve zpracovávalo, jak vypadá mlýnské kolo a co všechno bylo potřeba v mlýně udělat, aby se podařilo umlít mouku. Bylo krásné jarní počasí, a tak jsme si čekání na oběd zkrátili pobytem na malém hřišti. Výlet se opravdu podařil. Der Ausflug nach Kottmarsdorf war sehr interessant. Dort steht eine alte Mühle, wo wir eine Besichtigung machten. Wir haben erfahren, wie früher das Korn verarbeitet wurde, wie das Mühlrad aussieht und was alles in der Mühle notwendig zu tun war, damit es gelingt Mehl zu mahlen. Es war schönes Frühlingswetter, und wir haben uns da das Warten aufs Mittagessen auf dem kleinen Spielplatz gekürzt. Der Ausflug ist wirklich gelungen.

09.04.2019

Návštěva polských dětí u nás v MŠ - 4. 4. 2019

Na tento den jsme byli domluveni s dětmi z Porajowa, že nás navštíví. Děti se na sebe těšily. Děti si zaběhaly na školní zahradě, kde se jim moc líbilo. Společně jsme si zazpívali, zatancovali a předali jsme si jarní dárečky. Dopoledne nám rychle uteklo a tak jsme se museli rozloučit.

09.04.2019

Jak se nebát nemocnice 2. 4. 2019

Děti se zajely podívat do Střední zdravotnické školy, kde si užily program s názvem ,,Jak se nebát nemocnice". Připravily si jej pro naše děti studentky, které děti celým programem doprovázely. Moc děkujeme.

Projekt MŠ Dolní Podluží 22 DC