Záložky

č.ž. 100282324

06.10.2019

Knihovna 1. 10. 2019

Tento školní rok jsme poprvé navštívili Obecní knihovnu. Děti si s paní knihovnicí povídaly o podzimu. Ta si pro ně připravila několik knih, ze kterých jim chvilku předčítala a tím navodila podzimní atmosféru. Děti měly možnost si půjčit knihy, které je zajímají. U dětí se snažíme probudit zvídavost, zájem o nové informace a pěkný vztah ke knize. Při zpáteční cestě z knihovny jsme si ještě chvilku pohráli na šk. zahradě. Poznávali jsme stromy a houby.

29.09.2019

Kamarádi ve školce

Malí i velcí si už našli kamarády ;-) .

Zábavná věda v MŠ - 20.9.2019

Všechny děti se seznámily s vědami jako je fyzika a chemie. Říkáte si, že jsou na to ještě moc malé? Ani ne. Vše jim bylo podáno zábavnou formou, takže ani nepostřehly, že se učí něčemu novému.

Výlet na hrad Tolštejn / Ausflug zum Schloss Tolštejn - 18.9.2019

Výlet na hrad Tolštejn jsme si náramně užili. I to, že na hradě foukalo a citelně se ochladilo, nám dobrou náladu nezkazilo. Vyposlechli jsme si příběh o Bílé paní, která se nám dokonce zjevila. Ukázala nám, kterým směrem se máme vydat hledat poklad. S většími dětmi jsme se vydali na vrchol hradu. Menší děti se také rozhlížely. Vystoupaly na spodní část hradu, odkud jim byl dopřán výhled do okolní krajiny. Našli jsme poklad od bílé paní a pak jsme dostali velký hlad. Oběd v Krásné Lípě nás zahřál a byl vynikající. U školky jsme se s německými kamarády rozloučili. Každý kamarád si z pokladu odnesl dřevěnou známku s erbem Tolštejnu. Wir haben unseren Ausflug zur Burg Tolštejn riesig genossen. Auch das, dass es auf der Burg wehte und spürbar kalt war, hat es unsere gute Laune nicht verdorben. Wir hörten uns die Geschichte von der weißen Frau an, die uns sogar erschienen ist. Sie zeigte uns, in welche Richtung wir gehen sollten, um den Schatz zu suchen. Mit älteren Kindern gingen wir auf die Spitze der Burg. Kleinere Kinder sahen sich ebenfalls um. Sie stiegen auf den unteren Teil der Burg, wo sie einen Blick auf die umliegende Landschaft erhielten. Den Schatz haben wir von der wießen Frau gefunden und bekamen wir großen Hunger. Das Mittagessen in Krásná Lípa ewärmte uns und war ausgezeichnet. Im Kindergarten verabschiedeten wir uns von unseren deutschen Freunden. Jeder Freund nahm sich aus dem Schatz ein Holzkennzeichen mit dem Wappen von Tolštejn mit.

Společné foto 20.9.19

Začátek školního roku - malí i velcí kamarádi.