Záložky

Gemeisam spielen, voneinander lernen

č.ž. 100282324

Knihovna 26.2.2019

Opět jsme navštívili knihovnu v Dolním Podluží. Povídali jsme si o zdravém chrupu a paní knihovnice nám dokonce k tomuto tématu našla pěkné knihy.

Projektový týden ZDRAVÝ ÚSMĚV

V týdnu od 25.2.-1.3.19 jsme si povídali o tom, jak se starat o svůj chrup a jak přispět k tomu, aby se nám zuby nekazily. Hned v úterý k nám přijeli studenti se svými učitelkami ze Střední zdravotnické školy z Rumburku. Připravili si pro naše děti zábavný program, který měl v dětech probudit zájem o správnou ústní hygienu a starost o své zuby. Každé dítě dostalo na konci programu nový kartáček. Tímto studentům a jejich paní učitelkám děkujeme.

24.02.2019

Masopust ve školce - 21.2.2019

v únoru tradičně slavíme masopust i v MŠ. Užili jsme si jej v maskách, zazpívali za doprovodu rytmických nástrojů, při hudbě jsme si společně zatancovali s koštětem a ochutnali jsme tradiční masopustní pochoutky ze zabijačky.

Zdraví i v zimě / Gesundheit auch im Winter -  6.2.2019

Zdraví i v zimě / Gesundheit auch im Winter - 6.2.2019

Na naše sportování jsme si zapůjčili sportovní halu ve Varnsdorfu. Soupeřili jsme s bacily a při souboji s nimi nám pomáhaly vitamín A, B a C. Nakonec jsme nad zlými bacily vyhráli a všechny jsme zneškodnili. Během sportování jsme se posilnili ovocem, zeleninou a žízeň jsme zaháněli čistou vodou. Za společné zápolení jsme děti odměnili dřevěnou medailí s obrázkem města Varnsdorf. Für unser Sportbetreiben haben wir uns die Sporthalle in Varnsdorf geliehen. Wir haben mit Bazillen gekänft und bei den Kämpfen haben uns die Vitamine A, B, C geholfen. Letztendlich haben wir gegen die bösen Bazillen gewonnen und sie vernichtet. Beim Sporttreiben stärkten wir uns mit Obst, Gemüse und den Durst mit reinem Wasser vertrieben. Für den gemeinsamen Kampf haben wir die Kinder mit einer Holzmedaille mit einem Bild von der Stadt Varnsdorf belohnt.

Výtvarné tvoření

Malujeme, kreslíme, stříháme a lepíme...

Projekt MŠ Dolní Podluží 22 DC