Mateřská škola hledá 2 učitelky s pedagogickým vzděláním.

MŠ Dolní Podluží přijme 2 učitelky od 1. 9. 2022 (117.89 kB)

Vážení rodiče,

dění na Ukrajině ovlivňuje život nás všech. Bohužel i vaše děti se setkávají s těmito děsivými informacemi (z televize, z rozhlasu nebo z vašich rozhovorů doma). Již se stalo, že se děti o tomto tématu samy začaly bavit v mateřské škole. Na metodické doporučení Ministerstva školství je vhodné s dětmi šetrným způsobem mluvit a ujistit je, že jsou v bezpečí a nic jim nehrozí. To, že dítě ventiluje své pocity navenek, bojí se o sebe a své blízké je logické - každý jsme jinak psychicky odolný. Děti mají bohatou fantazii a mohou úzkostně reagovat - i nevolností či bolením bříška. Proto téma o Ukrajině personál MŠ cíleně neotvírá, ale reaguje na dotazy dětí a snaží se je ujistit, že jsou v bezpečí. To, že se o problému nebudeme bavit a dělat, že neexistuje, může v dětech umocnit nejistotu a úzkost. Proto bychom měli společně - my v mateřské škole a vy rodiče, u dětí podpořit pocit bezpečí, solidarity a empatie. Toto my ve školce děláme. Jsme tu proto, abychom vašim dětem poskytli co nejbezpečnější prostředí. Nápaditou výukou jim zpestřujeme den a vytváříme pozitivní klima, aby je kritická situace ve světě pokud možno ovlivňovala co nejméně.

Vaše děti jsou i naše děti a nedovolíme, aby jim kdokoli ubližovalMilovat Vlajka Srdce Státní - Obrázek zdarma na Pixabay

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Rodiče,

nevoďte do MŠ nemocné děti.

Pokud mají rýmu, kašel, střevní potíže... do školky určitě NEPATŘÍ.

Svým nezodpovědným chováním ohrožujete další zdravé děti a personál MŠ.

Následkem by bylo uzavření MŠ.

Změna ceny stravného od 1. 1. 2022

Vážení rodiče,

cena stravného je od 1. 1. 2022 vyšší. Zvedněte si měcíční zálohy -přibližně na 1 100,- Kč.

Změna ceny stravného od 1. 1. 2022 (290.04 kB)

NOVÉ TELEFONNÍ ČÍSLO - PEVNÁ - 739 941 138 (pro vaše dotazy, odhlašování dětí, můžete posílat i sms)

PŘEJEME VÁM VŠEM ŠŤASTNÝ A POHODOVÝ ROK 2022.PF 2022

UPOZORNĚNÍ PRO RODIČE

Vážení rodiče,

vzhledem k bezpečnosti našich dětí vás všechny žádáme o obezřetnost při pohybu v okolí mateřské školy a také v prostorách MŠ.

Na upozornění Policie ČR jsme byli požádáni, abychom si ještě více, než obvykle, všímali NEZNÁMÝCH osob v blízkosti MŠ.

Při vstupu do MŠ dveře zavírejte, další příchozí si zazvoní.

Při loučení s dětmi se ujistěte, že paní učitelky o vašem dítěti vědí.

Při zavírání vchodových dveří vteřinku posečkejte a zkontrolujte, zda jsou dveře zavřené – jde slyšet lehké cvaknutí.

Nechceme šířit v žádném případě paniku, ale opatrnosti není nikdy nazbyt. Děkujeme.

Kolektiv MŠ Podlužánek

Návštěva Obecní knihovny.

Tentokrát si budeme s paní knihovnicí Liduškou povídat o zvířatech z farmy.

25.05.2022

6. lekce plavání

Odjezd od MŠ v 7:30 hod., návrat cca v 10:15 hod. Do igelitové tašky dejte dětem: plavky, osušku a holčičkám gumovou plaveckou čepici. Děti přiveďte nasnídané, svačit budou po hodině plavání v 9:00 hod. Poté ještě půjdeme do vířivky.

FOCENÍ NA SPOLEČNOU TŘÍDNÍ FOTOGRAFII

Na třídě prosíme nahlašte, kolik kusů fotografíí chcete.

27.05.2022

Logopedie v MŠ

Logopedická intervence se zkušenou logopedkou Mgr. Z. Doleželovou.

28.05.2022

Vystoupení na Vítání občánků

Krátké pásmo básní pro maminky a nejmladší obyvatele Dolního Podluží.

Detail Kalendář akcí

Zřizovatel MŠ Dolní Podluží:

OBEC DOLNÍ PODLUŽÍ

Obec Dolní Podluží